Draconia On-Line

2012.06.16 Oblężenie Hellmugardu

Było to dnia szesnastego, roku dwunastego, miesiąca szóstego. Thorolf po raz kolejny zebrał wojska i najechał ziemie Czerwonego Wilka. Młody jarl Ulf za późno zorientował się o zbliżającym niebezpieczeństwie i nie zdążył zebrać dostatecznej liczby sprzymierzeńców i najemników. W grodzie broniła się tylko garstka wojów. Lecz nawet Ci nie liczni stawili zaciekły opór

Na początek Thorolf wyzwał na pojedynek poprzedniego jarla Czerwonego Wilka - Hellmuta. Thorolf został raniony w pojedynku, przez co nie był w stanie dowodzić w ataku. Jednak duch walki w atakujących nie opadł. Nastąpił zmasowany atak na bramę, która szybko ustąpiła. W tym samym czasie zwinne lekkie jednostki ruszyły na palisadę. W tym i nasz książę ze swymi dzielnymi wojami - Ciechem i Orelem.

Książę szybko wprowadził swych ludzi na wały, gdzie własnoręcznie usiekł połowę łuczników. Drugą połowa uciekła w popłochu, a gdy ruszyli w głąb grodu, przez bramę także wdarły się główne siły - gród został zdobyty.

Wojska osłaniające odwrót jarla Ulfa, przyjęły jeszcze bitwę w polu, ale ze względu na znacznie mniejszą liczbę wojów, szybko zostali rozbici. Tak oto młody jarl stracił gród na rzecz Thorolfa.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez Zbigniewa i Odallę z Klubu Historycznego HIRD.Polski English