Draconia On-Line

2010.08.06-08 Wiec Wolnych Wojowników i uczta rocznicowa

W połowie lata jak każe tradycja Draconii odbył się Wiec Wolnych Wojowników oraz uczta dla uczczenia dobrego roku i rocznicy intronizacji Księcia Wszebora. Na Wiecu Książę ogłosił nowelizację praw zebraną w Codexie Wszebora, rozdzielił urzędy mianując Ciecha swym nowym Wojewodą a Sambora dziesiętnikiem i uwolnił Krzesimira, któren do grona jego Wolnych Wojów dołączył. O wydarzeniach tych w szczegółach Kronika opowie, która wkrótce mamy nadzieję powstanie.

Uczta ta szczególną dla nas była o tyle, że pierwszy raz prawie wszystkie potrawy przygotowaliśmy na miejscu od podstaw, korzystając jeno z ogniska, glinianych garnków do gotowania i odpowiednich przepisów i produktów jak najbardziej zbliżonych do odtwarzanych przez nas realiów historycznych. Takoż cały napitek na uczcie podany, a to piwa, cydry i wina, z naszych własnych warzelni pochodziły.

Uczta udała się wyśmienicie pomimo deszczu przeszkadzającego w przygotowaniach. Na szczęście na czas Wiecu i uczty niebiosa pobłogosławiły nas słońcem aby wszystko godnie odbyć się mogłoPolski English