Draconia On-Line

2010.03.31 Pokaz dla Łukasza (Warszawskie Hospicjum dla Dzieci)

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci (hospicjum.waw.pl) poprosiła nas o odwiedzenie jednego ze swoich podopiecznych, co zaowocowało organizacją małego pokazu prezentującego nasze hobby w domu Łukasza. Spędziliśmy tam bardzo miło ponad dwie godziny opowiadając o tym co robimy i prezentując stroje i uzbrojenie.

Łukasz ma 12 lat i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Warszawskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się chłopcem od lipca 1999 roku. Łukasz jest chłopcem otwartym na ludzi i wartościowsze oferty tego świata. Wśród szerokiego wachlarza jego zainteresowań znajduje się również historia, a w szczególności czasy, w których bytowali rycerze. Stąd też pasja związana z Bractwami Rycerskimi próbującymi przybliżyć dawne wieki.

Mamy nadzieję, że to co mogliśmy w ramach naszego hobby pokazać podobało się Łukaszowi i choćby w w najmniejszym stopniu sprawiło mu po prostu przyjemność. Nam, jak już wspomnieliśmy, było bardzo miło u niego gościć, jak również poznać osobiście Łukasza, jego rodziców oraz opiekunów z Fundacji.

Polski English