Draconia On-Line

2007.03.31 Oblężenie grodu Fjalenhelm

Dnia 31 marca roku siódmego, Draconia pod wodzą Księcia Wszebora i Wojewody Książęcego dotarła pod Fjalenhelm. Zanim Książę podjął decyzję czy przystąpić do atakujących, zwrócił się do Skwarowita. Pierwsze wróżby wskazały iż Skwarowit się waha. Jednak wreszcie Skwarowit przemówił, aby Draconia przystąpiła do wojny, ale nie obwieścił czy uda się zwyciężyć. Książę jest roztropny i mając na względzie dobro swych poddanych, zwrócił się do swoich wielmożów i wolnych ludzi z pytaniem czy pomimo iż sam Skwarowit nie objawił nam wyniku bitwy, a sama bitwa nie jest naszą, czy mamy przystąpić do bitwy. Wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za wojną.

Obrońcy mieli przewagę liczebną. Pierwszy atak był długi i krwawy. Atakującym udało się wbić do grodu, lecz niestety nie udało się zdobyć całego grodu. Dowódcy podjęli decyzję o przegrupowaniu się. Kolejny atak, był równie krwawy jednak i tym razem, pomimo przebicia się przez bramę, nie udało się wziąć całego grodu. Straty po jednej jak i po drugiej stronie były wielkie. Wtedy zapadła decyzja o odwrocie.

Za wracającymi wojskami, z grodu wysłane zostały siły, które miały przegnać najeźdźców i ostatecznie rozbić ich w pył. Doszło do bitwy w polu. Najpierw uderzył klin Draconii, przełamując linię wroga. Potem reszta wojsk skrzyżowała miecze. Przełamana i rozsypana linia, nie utrzymała się zbyt długo. I choć nie udało się wziąść grodu, to bitwa w polu była nasza!Polski English